28.4.2021

Kutsu yhdistyksen ja verkoston kevätkokoukseen

Vapaa Liikkuvuus yhdistyksen ja verkoston kevätkokous pidetään torstaina 6.5.2021 klo 17-19. Liity kokoukseen osoitteessa:  https://meet.jit.si/VLspringmeeting2021

Yhdistyksen kevätkokouksen materiaalit ovat saatavilla ennakkoon verkossa. Linkin materiaaleihin saat lähettämällä sähköpostia osoitteeseen vapaaliikkuvuus (at) gmail.com. Kokous pidetään verkossa, jos haluat osallistua kokoukseen muutoin, lähetä tieto tästä sähköpostilla viimeistään kaksi päivää ennen kokousta.

Yhdistyksen kokouksen jälkeen jatkamme verkostokokouksen merkeissä.

Tervetuloa sekä uudet että vanhat jäsenet!


Dear member of Free Movement association and/or network!

We are welcoming you to the annual spring meeting on Thursday 6th of May at 17.00-19.00 via Jitsi-meet. In the beginning we will have a short annual meeting of the association, following with network meeting. Link for joining both meetings is: https://meet.jit.si/VLspringmeeting2021

The materials of the association’s spring meeting are available online in advance. You can get a link to the materials by sending an email to vapaaliikkuvuus (at) gmail.com. The meeting is held online. If you would like to attend in person, please email at least two days before the meeting.

After that we will have a network meeting of Free Movement. We welcome old and new members of the network to join!